Zapraszamy na relację z finału metamorfozy Pani Romany. Poniżej prezentujemy artykuł w dzisiejszym wydaniu Nowin.

Artykuł tekst:

Romana Chejzdral z Kielnarowej ważyła 90 kg. Po 12 tygodniach metamorfozy waży ponad 12 kg mniej.  Tak duża redukcja tkanki tłuszczowej sprawiła, iż pani Romana nosi obecnie ubrania o 2-3 rozmiary mniejsze.

Pani Romana jeszcze trzy miesiące temu ważyła 90 kg. Nie czuła się dobrze z tą wagą dlatego zgłosiła się do naszej metamorfozy. Pod okiem dietetyka schudła ponad 12kg.  – Pani Romana strtowała z wagi 90kg, a  teraz waży 77,6kg – podkreśla Paulina Górska, dietetyk z Centrum Dietetycznego NutriPoint z Rzeszowa. – Główny ubytek to tkanka tłuszczowa – jej poziom zmienił się z 36kg na 27kg.  Tak duża redukcja tkanki tłuszczowej sprawiła, iż nasza Czytelniczka nosi obecnie ubrania o 2-3 rozmiary mniejsze. – Dodatkowo bardzo dobrze się czuję i mam więcej energii – uśmiecha się pani Romana

Cierpliwie dążyła do celu.

Pani Romana przestrzegała skrupulatnie diety i wszystkich zaleceń dietetyka.- Jej wiedza i duża świadomość konsumencka sprawiła, iż wystarczyło usystematyzować sposób odżywiania i bilans spożytych kalorii, by efekty pojawiały się szybko – twierdzi dietetyk.- Współpraca z uczestniczką metamorfozy była dużą przyjemnością. Dieta oparta była na pięciu posiłkach w ciągu dnia, których kaloryczność i rozkład składników odżywczych był tak wyliczony, by następowała odpowiednia redukcja kilogramów w wyznaczonym czasie.  Jadłospisy rozpisywane były w przystępnej i łatwej do zastosowania formie. – Obecnie zaczynamy etap wychodzenia z diety. Model żywienia i schemat posiłków będzie obowiązywał u pani Romanę nadal. Zamieniane jednak będą produkty chude na półtłuste i włączane od czasu do czasu te, które do tej pory pojawiały się rzadko.  – opisuje dietetyk. – Systematycznie z tygodnia na tydzień kaloryczność diety będzie podnoszona, by ustabilizować wagę na stałym poziomie. Będziemy spotykać się jeszcze na wizytach kontrolnych, by proces wychodzenia z diety dopiąć na ostatni guzik.

Dobrze dobrana kreacja podkreśla urodę. 

Właściwy dobór  stylizacji figury to klucz do sukcesu. I tak właśnie było w przypadku naszej Czytelniczki. – Wizerunek dla pani Romany został stworzony na podstawie typu sylwetki , analizy kolorystycznej oraz preferencji uczestniczki metamorfozy – podkreśla Ewelina Ostrowska, kreator wizerunku. – Sukienka została dopasowana według walorów, które pani Romana posiada: biodra i piersi w kobiecym rozmiarze oraz mocne uda.  Pani Romana w zaproponowanej stylizacji wyglądało pięknie. Dobrze dobrana sukienka  podkreśliła wszystkie jej  atuty. – Długość rękawów bardzo dobrze komponuje się z długością sukienki, które zakrywa masywne uda. Koronkowa wstawka przykuwa uwagę na walory, a odwraca od talii, natomiast wcięcie nieco powyżej pasa równoważy całość – dodaje Ewelina Ostrowska. –  Strój został dopełniony kopertową czarną torebką z srebrnymi dodatkami oraz bransoletką w tych samych odcieniach.  Kreacja idealnie nadaje się na kolację, spotkanie biznesowe, a nawet bal karnawałowy.

Makijaż to ważny element.

Makijaż został wykonany w tonacji ciepłej. – Pani Romana to  typ kolorystyczny – jesień  i do niego  został dobrany makijaż i cała stylizacja – opowiada Magdalena Dąbrowska. – Włosy są ciemnobrązowe ze złotymi refleksami, cera śniada, oliwkowobeżowa, a oczy piwno-brązowe z zielonkawo-niebieską otoczką, dlatego kolor cieni na powiekach to: fiolety i róże z domieszką ciemnej butelkowej zieleni.  Kolory makijażu pozwoliły  wydobyć i podkreślić kolor oczu pani Romany.-  A technika malowania sprawiła, że te oczy stały się otwarte i większe. Pani Romana ma bardzo ładny łuk brwiowy, który nadaje charakteru całej twarzy. Podkreślając go ciemniejszym kolorem cieni sprawiłam, że rysy twarzy są bardziej wyraźne, a oczy widoczne. Na usta nałożyłam kolor brązowo-pomarańczowy zbliżony do naturalnego koloru ust mojej modelki, aby podkreślić ich bardzo ładny kształt.

2017-05-16T19:24:37+00:00