Loading...
Wizyty2018-04-18T15:16:42+00:00

Pierwsza wizyta

Podczas pierwszej wizyty dietetyk przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad (trwający około 60 minut).

Fotolia_91578356_XS

Dietetyk wypytuje o stan zdrowia i styl życia pacjenta. Warto dysponować aktualnymi badaniami lekarskimi. Jeśli zachodzi taka potrzeba, zlecane są dodatkowe badania, aby podczas terapii dietetycznej uwzględnić wszystkie choroby dietozależne oraz istotne w procesie odchudzania zaburzenia metaboliczne (np. problemy hormonalne), mogące mieć wpływ na tempo chudnięcia.

Przed określeniem celu kuracji dietetycznej przeprowadzane jest badanie składu ciała za pomocą specjalnego urządzenia – analizatora składu ciała.

Dzięki urządzeniu możemy dokładnie określić zawartość tkanek tłuszczowej i mięśniowej, a także wody i kości w naszym ciele wraz z rozmieszczeniem poszczególnych składowych na określonych partiach ciała. Urządzenie wylicza również orientacyjną wartość podstawowej przemiany materii, dzięki której specjalista wie, na jakim poziomie energetycznym ułożyć dietę.

Aby opracować indywidualny plan żywieniowy, pod uwagę jest również brana analiza dotychczasowego sposobu żywienia i nawyków żywieniowych. Niezwykle ważne okazują się doświadczenia i eksperymenty z dietami oraz preparatami znanymi jako „suplementy diety”.

Fotolia_88418389_XS

Bardzo ważnymi czynnikami, które warunkują ostateczny wygląd diety komponowanej przez dietetyka, są tryb życia oraz aktywność fizyczna pacjenta. –>

Doradca żywieniowy ustala inny program dietetyczny dla osoby prowadzącej siedzący tryb życia, inny dla osoby uprawiającej sport kilka razy w tygodniu, jeszcze inny dla pacjenta wykonującego sporadycznie ćwiczenia fizyczne.

Fotolia_84897397_XS

Uwzględniając rodzaj pracy i możliwości związane z przygotowywaniem przez pacjenta posiłków, dietetyk tak dobiera dietę, by była dopasowana do trybu życia pacjenta i wygodna do wdrożenia.

Istotne są również preferencje smakowe pacjenta (co lubi, a za czym stanowczo nie przepada). Dieta ma być nie tylko zdrowa i skuteczna, ale przede wszystkim smaczna. Im bardziej dopasowany jadłospis do preferencji żywieniowych danej osoby, tym większa szansa przeprowadzenia sukcesu kuracji dietetycznej i wytrwania w niej.

Pierwszą wizytę kończy ułożenie wstępnego planu żywieniowego, następnie – na podstawie zebranych informacji – dietetyk opracowuje indywidualną dietę.

Kolejna wizyta

Pierwsza wizyta to nie koniec pracy z dietetykiem!

Fotolia_90994319_XS

W trakcie realizacji programu żywieniowego mamy stały kontakt z pacjentem – stąd częste wizyty kontrolne, które pozwalają uwzględniać zmieniające się potrzeby organizmu.

Będąc pod opieką dietetyka, możesz liczyć na jego wsparcie podczas ewentualnych kryzysów oraz wskazówki w nietypowych sytuacjach. Regularne spotkania ze specjalistą pozwalają monitorować efekty diety i unikać ewentualnych błędów żywieniowych. Oczywiście doradztwo żywieniowe to nie tylko jadłospis skomponowany przez dietetyka, lecz także nauka o odpowiednim sposobie odżywiania, dokonywanie właściwych wyborów zakupowych i zamawianie określonych posiłków w restauracji.

Na ostatnim etapie programu żywieniowego pacjent jest instruowany na temat umiejętnego wychodzenia z diety, aby nie nastąpił powrót do popełnianych w przeszłości błędów żywieniowych.

Bez względu na problem, z jakim zwraca się Pacjent, każdą osobę traktujemy wyjątkowo.

Pracę dietetyków NutriPoint cechuje przede wszystkim kompleksowe i indywidualne podejście do Pacjenta.