Metamorfozy – relacja

Minęło sześć tygodni metamorfoz naszych uczestniczek. Panie stosują dietę, regularnie spotykają się z dietetyczkami z Centrum Dietetycznego NutriPoint oraz ćwiczą dwa razy w tygodniu pod okiem trenera Piotra Paterka w BodyShape Rzeszów.

Pani Ania

Dietetyk prowadzący: Paulina Górska

 

Pani Ania zrzuciła już 5 kilogramów, a obwód pasa zmniejszył się o 8 cm. Spadek masy ciała widać już „gołym okiem”. Ubrania stały się luźne i w garderobie nie ma już rzeczy, które byłyby zbyt ciasne. Przemiana następuje również w samopoczuciu psychicznym i fizycznym. Dzięki diecie Pani Ania odzyskała siły witalne. Zgłasza, że czuje się lekko jak nigdy dotąd, a do tego nie miewa już bólu głowy, który czasem utrudniał normalne funkcjonowanie. Dieta nie sprawia żadnych trudności. Pani Ania lubi zdrowe i dobrej jakości posiłki. Słodycze, ani niezdrowe przekąski nigdy nie gościły na co dzień w jadłospisie, więc nie ma problemu z ich odstawieniem. Jedyne grzeszki jakie sporadycznie się pojawiają to odstępstwa od diety podczas imprez rodzinnych i spotkań towarzyskich.

Treningi natomiast, sprawiły, że stała się bardzo aktywna fizycznie. Trener zaszczepił w niej prawdziwego bakcyla do bycia „fit”. Poza zaplanowanymi treningami sama także organizuje sobie zajęcia sportowe. To ogromna zmiana, ponieważ wcześniej nigdy nie ćwiczyła.

Pani Ania jest bardzo pogodną i energiczną kobietą twardo stąpająco po ziemi. Jest zawsze uśmiechnięta i na nic się nie skarży. Bardzo dobrze czuje się stosując dietę i plan treningowy, co świetnie rokuje na przyszłość.

Pani Magda

Dietetyk prowadzący: Ewa Stepek-Szuba

 

Po 6 tygodniach metamorfozy Pani Magda jest o 6 kg lżejsza, straciła ponad 2 kg tkanki tłuszczowej i prawie 4 kg wody. Najważniejsza zmiana? Zmniejszenie wskaźnika tkanki trzewnej oraz pokonanie „słodyczowego głodu”. Ochota na słodycze jest znacznie mniejsza i i nie ma już problemu z odmówieniem sobie słodkiego co nieco. Aktywność fizyczna na treningach mobilizuje do częstszego ruchu. Poza zajęciami z trenerem wprowadziła wyjścia na basen i spacery. Dzięki ustabilizowaniu żywienia, ograniczeniu cukrów i regularnej dostawie złożonych węglowodanów Pani Magda ma więcej energii.

W diecie najbardziej sprawdzają się potrawy bezmięsne, które Pani Magda coraz chętniej chce włączać do diety oraz szybkie przepisy na obiad. Na śniadanie już na stałe zagościła owsianka.

Przed nami jeszcze trochę pracy nad wypracowaniem nawyków na stałe i opracowaniem metod radzenia sobie w sytuacjach gdy dopada głód na słodycze. Jest jeszcze jeden bardzo ważny punkt, którego do tej pory nie udało się poprawić. Cały czas Pani Magda ma problem z przyjmowaniem odpowiedniej ilości wody. Nawodnienie organizmu jest bardzo ważne, aby tempo przemian energetycznych, a co za tym idzie szybkość przemiany materii była na odpowiednim poziomie.

Pani Justyna

Dietetyk prowadzący: Joanna Reizer

 

Pani Justynie udało się zrzucić już 6 kg, w tym ok. 4 kg z tkanki tłuszczowej. Dzielnie stosuje się do wszystkich zaleceń diety. Regularne rozłożenie posiłków sprawia, że uczestniczka metamorfozy w ciągu dnia jest najedzona i nie ma ochoty na podjadanie słodyczy. Pani Justyna je teraz 5 posiłków w ciągu dnia, dba również o odpowiednie nawodnienie organizmu. Przygotowanie dań nie sprawia jej trudności, dieta ją inspiruje i otwiera na poznawanie nowych smaków oraz produktów. Pani Justynie wyjątkowo posmakowały koktajle, awokado i suszone pomidory. Dieta jest bogata w warzywa i owoce, grube kasze, ryż brązowy oraz pieczywo razowe. Źródłem białka jest chude mięso, ryby nabiał oraz strączki.

Pierwsze zajęcia z trenerem personalnym były bardzo trudne, Pani Justyna nie miała kondycji, wykonywanie ćwiczeń było dla niej katorgą. Z tygodnia na tydzień, nasza uczestniczka dostrzega jednak różnicę, poprawia się wydolność organizmu, sprawność i ogólne samopoczucie. Pani Justyna zaczęła zauważać jak ważna jest regularna aktywność fizyczna i jaki wpływ ma na jej nastrój, wygląd i stan zdrowia. Oprócz zajęć z trenerem, Pani Justyna 2-3 razy w tygodniu samodzielnie w ćwiczy w domu

Nasza podopieczna ma duże wsparcie rodziny, dietetyka oraz trenera, sama również, znów zaczęła wierzyć w siebie. Pozytywne nastawienie, uśmiech i podejście do wyznaczonych sobie zadań wróżą jej osiągnięcie sukcesu.