Słuchamy naszych pacjentów

Indywidualne dopasowanie diety, wsparcie w budowie zdrowych nawyków żywieniowych, analiza i monitorowanie postępów – a to wszystko w przyjaznej atmosferze podczas każdej wizyty w Centrum Dietetycznym NutriPoint.

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta to jedno z najważniejszych spotkań, jakie czeka cię w naszym Centrum Dietetycznym. Podczas niego dietetyk przeprowadzi z tobą szczegółowy wywiad, który potrwa około 60 minut.

Nasz dietetyk zapyta cię przede wszystkim o stan zdrowia i styl życia, dlatego, jeśli masz taką możliwość, przyjdź na wizytę z aktualnymi wynikami badań lekarskich. Jeśli dietetyk uzna, że jest taka konieczność, zaleci ci wykonanie dodatkowych badań. Dzięki temu podczas terapii dietetycznej zostaną uwzględnione wszystkie choroby dietozależne oraz zaburzenia metaboliczne (np. problemy hormonalne), które mogą istotnie wpływać na twoje tempo utraty wagi.

Fotolia  XS
Kolejnym etapem pierwszej wizyty jest badanie składu ciała za pomocą specjalnego urządzenia. Analizator składu ciała pozwoli dokładnie określić zawartość tkanki mięśniowej i tłuszczowej, wody oraz kości w twoim organizmie. Poza tym pokaże rozmieszczenie poszczególnych składowych w określonych partiach twojego ciała. To badanie pozwoli naszemu specjaliście ułożyć dietę na optymalnym poziomie energetycznym, gdyż urządzenie wyliczy również orientacyjną wartość podstawowej przemiany materii.

Następnie przyjdzie czas na ustalenie celu kuracji dietetycznej i opracowywanie twojego nowego planu żywieniowy. W tym celu dietetyk weźmie pod uwagę twój dotychczasowy sposobu odżywiania i nawyki żywieniowe. Niezwykle ważne będą również twoje wcześniejsze doświadczenia z dietami oraz preparatami znanymi jako „suplementy diety”. W programie dietetycznym uwzględniony zostanie także twój styl życia oraz poziom aktywności fizycznej. Inaczej będzie wyglądała dieta osoby o siedzącym tryb życia czy wykonującej sporadycznie ćwiczenia fizyczne, a inaczej osoby regularnie uprawiającej sport. Wszystko po to, aby twoja nowa dieta wpasowała się w twoją codzienność i pozwoliła na osiągnięcie zamierzonych rezultatów w optymalnym dla twojego zdrowia tempie.

progrma dietetyczny musi być wsparty aktywnoscią fizyczną
Dietetycy Nutripoint układają idywidualne diety

Co ważne, dietetyk weźmie pod uwagę również twoje preferencje smakowe, czyli potrawy i składniki, które lubisz oraz te, za którymi nie przepadasz. Wyznajemy bowiem zasadę, że dieta ma być nie tylko zdrowa i skuteczna, ale przede wszystkim smaczna. Zdajemy sobie sprawę, że im lepiej dopasujemy jadłospis do twoich preferencji żywieniowych, tym większą masz szansa na odniesienie sukcesu w kuracji dietetycznej i wytrwaniu w niej.

Podsumowując, już na pierwszej wizycie otrzymasz wstępny plan żywieniowy, a następnie – na podstawie zebranych informacji – indywidualnie opracowaną dietę.

 

Kolejne wizyty

W trakcie realizacji programu żywieniowego pozostajemy z tobą w stałym kontakcie, dzięki regularnym wizytom kontrolnym, które pozwalają uwzględniać zmieniające się potrzeby twojego organizmu.

Przez cały czas możesz liczyć na dodatkowe wskazówki oraz wsparcie ze strony naszego dietetyka, szczególnie podczas ewentualnych kryzysów. Dzięki regularnym spotkaniom dietetyk będzie na bieżąco monitorował i analizował efekty stosowanej diety, co pozwoli ci uniknąć ewentualnych błędów żywieniowych.

W NutriPoint wyznajemy zasadę, że doradztwo żywieniowe nie ogranicza się tylko do jadłospisu skomponowanego przez specjalistę-dietetyka, ale także, a może przede wszystkim, nauka o odpowiednim sposobie odżywiania, wyrabianiu odpowiednich nawyków żywieniowych, dokonywanie właściwych wyborów zakupowych i zamawianie określonych posiłków w restauracji.

Na ostatnim etapie programu żywieniowego dowiesz się jak umiejętnie wyjść z diety, aby nie nastąpił powrót do popełnianych w przeszłości błędów żywieniowych. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy pacjent czuł się u nas wyjątkowo, bez względu na problem, z jakim zwraca.

Dietetycy NutriPoint współpracują z pacjentami